Назад

Новини та статті

За що платити інтернет-провайдеру?

Люди ідуть в Інтернет за інформацію, розвагами, покупками, заробітком, спілкуванням та коханням. Люди живуть в Мережі. Інтернет потрібен кожному із нас, як повітря. А ми звикли, що повітря безкоштовне.

За що інтернет-провайдер отримує гроші? Адже матеріальні витрати на прокладання мережі до кожного абонента найчастіше є одноразовими, однак оплату послуг доводиться робити щомісяця. З чого складається ціна Інтернету, розповів начальник технічного департаменту національного оператору телекомунікаційних послуг HomeNet:

- Інтернет – це об’єднання окремих локальних мереж, яке підтримується у робочому стані провайдерами. Щоб стан мережі був і справді робочим, провайдеру доводиться чимало працювати у полі, а не сидіти у офісі. Провайдер витрачає отримані гроші на оплату праці інженерів техпідтримки та їх забезпечення обладнанням, витратними матеріалами для мережі та паливом для авто. Потрібні кошти для утримання співробітників кол-центру, на оренду приміщень, де знаходяться сервери та офіси провайдера, та оплату комунальних послуг. Наприклад, у нашої компанії є 40 центрів обслуговування абонентів, 45 мобільних бригад техпідтримки, 8 пересувних лабораторій і більше 500-та кваліфікованих співробітників. Значуща сума йде на прокладання магістральних ліній для розширення мережі. Постійних затрат потребує електроенергія, оренда опор для повітряних ліній та купівля трафіку за кордоном.

- Що буде з мережею без підтримки провайдерів?

- Від мережі почнуть відвалюватися абоненти: квартирами, будинками, вулицями, районами. Відбуватиметься це через обриви ліній внаслідок падіння дерев, вандалізму чи погодних умов. Цей фактор набагато серйозніший, ніж здається.

- Існує теорія прогнозованого колапсу Інтернету через обмежену пропускну здатність мережі та важкий контент. Таке дійсно можливо?

Коли звичайний абонент входить у Інтернет, його комп’ютер виступає в ролі клієнта, який запитує інформацію на обраному сервері. Мережа Інтернету – це передавачі інформації (сервери), приймачі (комп’ютери абонентів) та канал зв’язку між ними (безпосередньо сама мережа). Якщо провайдери не будуть витрачатися на оновлення серверів і мереж, так, колапс можливий. Не так давно для передачі даних використовували електричний сигнал, який проходив через мідні кабелі. Зараз же Інтернет в кожний дім приходить через волоконно-оптичні лінії зв’язку.

- Виявляється, якісний Інтернет приносить світло?

- Так, по волоконно-оптичному кабелю передається світловий сигнал. Наша компанія HomeNet використовує технологію Gigabit PON. Ми надаємо своїм користувачам Інтернет, цифрове телебачення та IP-телефонію в одному кабелі. PON це абревіатура з Passive optical network - пасивна оптична мережа. Наші клієнти завантажують фільми в HD за пять хвилин, можуть одночасно користуватися різними послугами з кількох приладів. У власності Хоум Нет 8500 кілометрів оптоволоконної мережі.

- Експерти ринку телекомунікацій прогнозують завершення Ери дешевого Інтернету в Україні. З чим це пов’язано?

- До кінця 2018 в Україні був найдешевший Інтернет в Європі. Той пакет, що європейцеві коштував 20-22 долари, українець у минулому році отримував в середньому за 5 доларів. Наші провайдери терпіли до самої межі своїх можливостей. Зараз ми змушені переглядати ціну. Адже відбулося значне подорожчання складових собівартості обслуговування Інтернет-мережі, яке не перекривається прибутками. Підвищилася мінімальна заробітна плата і податкове навантаження. Із 1 січня 2019 року набув чинності закон "Про державний бюджет України на 2019 рік», і мінімальна заробітна плата в Україні з 1 січня становить 4173 грн на місяць. Це на 11% збільшило наші витрати на заробітний фонд та податкове навантаження для колективу з 500-та співробітників. Подорожчали комунальні послуги на 20% та електроенергія на 15%, зросла у ціні оренда опор для повітряних мереж. До того ж, суттєво подорожчали витратні матеріали. А використання якісного оптоволокна – це пріоритет.

- Що це означає для абонентів компанії HomeNet?

- Це відмова від однієї кави в паперовому стаканчику. Адже в середньому ціна Інтернету виросте всього на 20 гривень. Погодьтеся, Інтернет протягом місяця дає набагато більше користі та задоволення, ніж одна кава на вулиці. Ми приносимо якісний Інтернет за допомогою світла 50-ти тисячам абонентів у містах та селах України. Наша задача – експансія. Адже, чим крупнішими ми стаємо, тим дешевше буде Інтернет для кожного абонента. Ми розраховуємо на підтримку абонентів. Адже суть Інтернету – залучення та об’єднання окремих комп’ютерів у мережу для передачі інформації. Щоб люди користувалися Всесвітнім розумом, потрібні інтернет-провайдери.

Ресурс Howmuch підрахував, що на початок 2018 року Інтернет в Україні в середньому коштував 5,46 доларів (приблизно 150 грн.). Для порівняння, в сусідніх країнах ціни були вищі: Молдова 11,3 долара (приблизно 315 грн.), Росія 10,35 (приблизно 290 грн.), Білорусь 12,77 (приблизно 350 грн.), Румунія 14,27 (приблизно 400 грн.)

Голова правління Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко підтверджує неминучість перегляду цін українськими провайдерами у 2019 році та прогнозує 20% підвищення вартості. Більшість еликих компаній вже актуалізували ціну.

Відправити заявку

Close
Дізнатися про

Close
Заявка на підключення
Введіть ваші дані нижче, щоб підключити Тариф Выгодный
Close